Posiadamy poradnię alergologiczną, zajmującą się leczeniem wszystkich typów alergii u dorosłych i dzieci od 16 roku życia. Na miejscu czeka na Państwa doświadczony specjalista z zakresu alergologii.
Każdy pacjent z problemami alergologicznymi uzyska w naszej placówce specjalistyczną pomoc.
Zapewniamy realizację kompleksowych badań diagnostycznych, których wyniki pozwalają naszym lekarzom na precyzyjne diagnozowanie i różnicowanie chorób alergicznych, w zależności od zagrożeń uczuleniowych występujących w środowisku domowym czy miejskim.
Oferujemy, oprócz konsultacji lekarskiej udzielanych przez lekarza alergologa, nowoczesne i wysokospecjalistyczne metody diagnostyki i leczenia chorób alergicznych:

Testy laboratoryjne

Jednym ze sposobów diagnostyki jest oznaczenie we krwi stężenia swoistych przeciwciał tzw. immunoglobulin klasy E (IgE).
W diagnozowaniu alergii stosuje się m. in. badania z krwi na:

  • ogólny poziom przeciwciał (IgE całkowite),
  • pojedyncze alergeny (IgE specyficzne),
  • panele alergenów (testy przesiewowe),
Testy skórne

Testy alergiczne skórne wykonuje się w celu potwierdzenia czynnika, który wywołuje występujące u pacjenta reakcje alergiczne.
Lekarz na podstawie wywiadu i badania wybiera, które testy i z jakimi alergenami wykonać dla oceny uczulenia u danego pacjenta.
Na przedramię lub plecy nanosi się kropelki różnych zawiesin zawierających alergeny oraz kropelki z kontrolą dodatnią i ujemną. Na skutek nakłucia pod naskórek przedostaje się niewielka ilość roztworu alergenu, który w przypadku uczulenia wywoła zaczerwienienie.
Wynik testu odczytywany jest po 15 minutach. Powstałe w kontakcie z alergenem pęcherzyki są mierzone linijką, a ich średnica porównywana do pęcherzyka powstałego w reakcji na kontrolę dodatnią. Wynik testu interpretuje specjalista alergolog.

W poradni przyjmują lekarze specjaliści:

lek. med. Styczyńska Teresa
Cennik wizyt:

L.P.
Nazwa usługi
Cena [zł]
1
Konsultacja lekarska
150
2
Wizyta recepturowa
50

Wizyta recepturowa kierowana jest do pacjentów, którzy objęci są opieką profilaktyczno-leczniczą naszego Centrum Medycznego i wymagają jedynie kontynuacji zastosowanej terapii.
Jeśli jednak pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie leczenia lub potrzebuje zmiany terapii, powinien zapisać się na podstawową wizytę konsultacyjną.
W przypadku, gdy pacjent nie może zgłosić się po daną receptę, odebrać ją może osoba upoważniona na podstawie dokumentu tożsamości oraz wcześniej wypełnionego upoważnienia.