Choć czasem trudno jest się nam zmusić do aktywności fizycznej to jednak warto spróbować różnych jej form aby znaleźć coś dla siebie. Może znajdziecie coś dla siebie i zakochacie się w sporcie?

Wiosna to najlepszy okres aby spróbować swoich sił w sporcie i po prostu o siebie zadbać. Często czujemy się bardzo źle i ociężale, a biegnąc na autobus bardzo szybko dostajemy zadyszki. Aby utrzymać dobre samopoczucie oraz sylwetkę warto zadbać o nasza kondycję. Poniżej przedstawimy wam parę przykładów w jaki sposób można to robić!

Jazda na rowerze

Jazda na rowerze dla niektórych to przede wszystkim zabawa. Można naprawdę przyjemnie spędzić czas jeżdżąc wieczorem po okolicach miasta. Zamiast jeździć komunikacją miejską czy samochodem warto wybrać rower. Nie dość, że zaoszczędzimy na paliwie czy biletach to przy okazji zadbamy o naszą kondycję.

Badminton

Dzięki badmintonowi łączymy przyjemne z pożytecznym. Podczas cotygodniowego badmintona z przyjaciółmi możemy również znaleźć czas na pogaduchy.

Paintball

Jest to forma aktywności fizycznej, która czasem naprawdę może dać w kość. Jest to również znakomita forma relaksu oraz odskocznia od codziennych problemów. Przy okazji jest to idealny trening dla mięśni. Podczas biegania z markerem możemy naprawdę się namęczyć, a gdy trafimy przeciwnika to poziom ekscytacji jest bardzo wysoki.

Poranny jogging

Bardzo dobrym pomysłem jest poranna joga. Rozciąganie się rano da nam bardzo dużo energii na cały dzień. Jeśli połączymy to z pożywnym śniadaniem to już tak naprawdę odwalamy robotę na cały dzień. Jeżeli lubimy się spóźniać na autobusy to spróbujmy kawałek drogi podbiec. Zawsze to jakaś forma aktywności a my przy okazji nie spóźnimy się do pracy czy na ważne spotkanie.

Dieta i ruch

Pewnie większość z was myśli że najważniejszy jest ruch. Nie ulega to wątpliwości, że ruch jest nam bardzo potrzebny i bez niego daleko nie zajdziemy. Jednak odpowiednia dieta może nam bardzo pomóc w realizowaniu naszych celów. Nie dość, że urozmaicimy naszą kuchnię to będziemy jeść same dobre i zdrowe dania, dzięki którym nasze samopoczucie będzie o niebo lepsze.

Śniadanie

Najważniejsze jest to aby nie zapominać o śniadaniu. Jest to bardzo ważny posiłek w trakcie dnia. Odpowiednio przygotowane śniadanie da nam dużego kopa energii na poranek i nie tylko! Łącząc to z porannymi ćwiczeniami możemy mieć pewność, że na porannym egzaminie na studiach nasz mózg nie będzie zamulał!

Długie spacery

Idealnym sposobem na utrzymanie dobrej formy to długie spacery z psem, kotem, znajomymi czy drugą połówką. Taka aktywność jest szczególnie dobra dla osób po kontuzji czy dla kobiet po porodzie. Dwie godziny dziennie z pewnością starczy, a gdy dziecko podrośnie można przenieść się na rowery.

Porządki w domu

Porządki w domu wbrew pozorom mogą być dobrymi ćwiczeniami fizycznymi. Nie tylko pozostajemy w formie ale i również mamy wysprzątane mieszkanie. Odkurzanie może nam spalić 150 kalorii, mycie podłóg 250 kalorii, zakupy 300 kalorii a gotowanie nawet 100!

Ręczne pranie

Niecodziennym sposobem na utrzymanie dobrej kondycji jest ręczne pranie. Podczas tej czynności nasze wszystkie mięsnie pracują a my przy okazji mamy czyste ubrania.

Osobisty trener

Jest to dobry sposób dla osób, które szybko się wypalają. Przyjaciółka, mąż/żona, koleżanka w roli osobistego trenera to idealny sposób na zaczęcie przygody z regularną aktywnością fizyczną. Będzie to osoba, której ciężko będzie odmówić i dasz się po prostu wyciągnąć na siłownię czy długi spacer.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *