Alergia – objawy, leczenie. Doświadczony alergolog Warszawa.

alergolog warszawa

Najczęściej występującymi dolegliwościami w dzisiejszych czasach są te związane z alergią. Wiosną jej objawy znacznie się nasilają, a apogeum przypada na kwiecień i początek maja, kiedy zaczyna pylić większość popularnych alergenów.

Jak rozpoznać uczulenie?

W zależności od rodzaju alergii, możemy spotkać się z różnymi jej objawami. Jeśli chodzi o alergie górnych dróg oddechowych, jest to przede wszystkim nieżyt nosa, czyli wodnisty katar, uczucie suchości lub przeszkody w gardle, a także jego bolesność. Może to być także gęsta wydzielina zalegająca w zatokach i powodująca uczucie dyskomfortu. Natomiast jeśli chodzi o alergie pokarmowe, są to kurczowe bóle brzucha, nudności, wymioty czy biegunka. Mogą to być również objawy typowe dla alergii skórnych: wysypki i atopowe zapalenie skóry.

Alergie często występują krzyżowo, co oznacza, że chory może cierpieć jednocześnie na alergię pokarmową i oddechową. Co więcej, każdy rodzaj uczulenia jeśli jest nieleczony, może prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, a ten z kolei do utraty przytomności, a w niektórych przypadkach nawet do śmierci. Życie z alergią bywa bardzo uciążliwe, dlatego warto zdecydować się na leczenie lub całkowite odczulenie.

6. Alergia 300x225 Alergia   objawy, leczenie. Doświadczony alergolog Warszawa.

 

Skuteczne leczenie – alergolog Warszawa

W leczeniu nadwrażliwości niezwykle istotne jest, aby szybko rozpoznać rodzaj uczulenia i jego przyczyny. Dlatego bardzo pomocny może okazać się doświadczony lekarz alergolog. Warszawa Ochota, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 18 to adres Centrum Medycznego „Przy Parku”. W naszej placówce mogą Państwo skorzystać z porady doktor Teresy Styczyńskiej, alergolog. Warszawska Wola również znajduje się bardzo blisko, dlatego pacjenci z tej dzielnicy na pewno nie będą mieli problemów z dojazdem.

6. Alergia2 300x200 Alergia   objawy, leczenie. Doświadczony alergolog Warszawa.

6. Alergia5 300x300 Alergia   objawy, leczenie. Doświadczony alergolog Warszawa.