Alergolog – Warszawa

Centrum Medyczne Przy Parku zapewnia Pacjentom dostęp do poradni alergologicznej, dzięki czemu każda osoba z problemami alergologicznymi może liczyć na pomoc. Lekarz alergolog zajmuje się leczeniem wszystkich typów alergii u dorosłych oraz młodzieży powyżej 16 roku życia.

Alergologia [gr. állos ‘inny, cudzy’, érgon ‘czyn’, lógos ‘słowo, nauka’] – dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i terapią chorób alergicznych;
współdziała z innymi dyscyplinami nauk. m.in.  immunologią (z której się wyodrębniła) zasadnicze znaczenie w badaniach alergologii ma poznanie alergenów wywołujących wystąpienie reakcji alergicznych.

Alergolog – zakres usług

W poradni alergologicznej można przeprowadzić kompleksowe badania diagnostyczne, które pomogą precyzyjnie postawić diagnozę oraz różnicować choroby alergiczne – w zależności od zagrożeń uczuleniowych występujących w środowisku domowym czy miejskim.

Poza konsultacjami lekarskimi, których udziela alergolog, zapewniamy dostęp do wysokospecjalistycznych metod diagnostyki i leczenia chorób alergicznych.

Testy alergiczne – Warszawa

Aby rozpoznać przyczynę dolegliwości, alergolog może zlecić badania diagnostycznetesty alergiczne laboratoryjne oraz testy alergiczne skórne.

Laboratoryjne testy alergiczne

Laboratoryjne testy alergiczne polegają na oznaczeniu we krwi stężenia swoistych przeciwciał tzw. immunoglobulin klasy E (IgE). W diagnozowaniu alergii wykonuje się m.in. badania z krwi na:

  • ogólny poziom przeciwciał (IgE całkowite)
  • pojedyncze alergeny (IgE specyficzne)
  • panele alergenów (testy przesiewowe).

Skórne testy alergiczne

Skórne testy alergiczne wykonuje się do potwierdzenia czynnika wywołującego reakcje alergiczne u konkretnego Pacjenta. Skierowanie na badania w kierunku konkretnych alergenów wypisywane jest w oparciu o szczegółowy wywiad lekarski, który przeprowadza alergolog.

Tego rodzaju testy alergiczne polegają na naniesieniu na powierzchnię skóry kropelek różnych zawiesin z alergenami oraz kropelki z kontrolą dodatnią i ujemną. Po około 15 minutach od nakłucia alergolog odczytuje wynik testu.

Lekarz alergolog – przyjmowanie pacjentów

W poradni przyjmują lekarze specjaliści:

lek. med. Styczyńska Teresa
Cennik wizyt:

L.P.
Nazwa usługi
Cena [zł]
1
Konsultacja lekarska
150
2
Wizyta recepturowa
50

dr n. med. Kościuch Justyna
Cennik wizyt:

L.P.
Nazwa usługi
Cena [zł]
1
Konsultacja lekarska
160
1
Testy skórne – panel
140
2
Wizyta recepturowa
50

Wizyta recepturowa kierowana jest do pacjentów, którzy objęci są opieką profilaktyczno-leczniczą naszego Centrum Medycznego i wymagają jedynie kontynuacji zastosowanej terapii.
Jeśli jednak pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie leczenia lub potrzebuje zmiany terapii, powinien zapisać się na podstawową wizytę konsultacyjną.
W przypadku, gdy pacjent nie może zgłosić się po daną receptę, odebrać ją może osoba upoważniona na podstawie dokumentu tożsamości oraz wcześniej wypełnionego upoważnienia.