Alergolog – Warszawa

dandelion 1452219 960 720 300x300 AlergologiaCentrum Medyczne Przy Parku zapewnia Pacjentom dostęp do poradni alergologicznej, dzięki czemu każda osoba z problemami alergologicznymi może liczyć na pomoc. Lekarz alergolog zajmuje się leczeniem wszystkich typów alergii u dorosłych oraz młodzieży powyżej 16 roku życia.

Alergologia [gr. állos ‘inny, cudzy’, érgon ‘czyn’, lógos ‘słowo, nauka’] – dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i terapią chorób alergicznych;
współdziała z innymi dyscyplinami nauk. m.in.  immunologią (z której się wyodrębniła) zasadnicze znaczenie w badaniach alergologii ma poznanie alergenów wywołujących wystąpienie reakcji alergicznych.

Alergolog – zakres usług

W poradni alergologicznej można przeprowadzić kompleksowe badania diagnostyczne, które pomogą precyzyjnie postawić diagnozę oraz różnicować choroby alergiczne – w zależności od zagrożeń uczuleniowych występujących w środowisku domowym czy miejskim. Poza konsultacjami lekarskimi, których udziela alergolog, zapewniamy dostęp do wysokospecjalistycznych metod diagnostyki i leczenia chorób alergicznych.

Testy alergiczne – Warszawa

Laboratoryjne testy alergiczne

Laboratoryjne testy alergiczne polegają na oznaczeniu we krwi stężenia swoistych przeciwciał tzw. immunoglobulin klasy E (IgE). W diagnozowaniu alergii wykonuje się m.in. badania z krwi na:

  • ogólny poziom przeciwciał (IgE całkowite)
  • pojedyncze alergeny (IgE specyficzne)
  • panele alergenów (testy przesiewowe).

Skórne testy alergiczne

Skórne testy alergiczne wykonuje się do potwierdzenia czynnika wywołującego reakcje alergiczne u konkretnego Pacjenta. Skierowanie na badania w kierunku konkretnych alergenów wypisywane jest w oparciu o szczegółowy wywiad lekarski, który przeprowadza alergolog. Tego rodzaju testy alergiczne polegają na naniesieniu na powierzchnię skóry kropelek różnych zawiesin z alergenami oraz kropelki z kontrolą dodatnią i ujemną. Po około 15 minutach od nakłucia alergolog odczytuje wynik testu.


W poradni przyjmują lekarze specjaliści:

lek. med. Styczyńska Teresa

Teresa Styczyńska – ZnanyLekarz.pl

lek. med. Kościuch Justyna

Justyna Kościuch – ZnanyLekarz.pl

Cennik wizyt:

L.P.
Nazwa usługi
Cena [zł]
1
Konsultacja lekarska – dr Kościuch
160
2
Konsultacja lekarska – dr Styczyńska
150
3
Testy skórne – 1 alergen
15
4
Wizyta recepturowa
50

Wizyta recepturowa kierowana jest do pacjentów, którzy objęci są opieką profilaktyczno-leczniczą naszego Centrum Medycznego i wymagają jedynie kontynuacji zastosowanej terapii.
Jeśli jednak pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości odnośnie leczenia lub potrzebuje zmiany terapii, powinien zapisać się na podstawową wizytę konsultacyjną.
W przypadku, gdy pacjent nie może zgłosić się po daną receptę, odebrać ją może osoba upoważniona na podstawie dokumentu tożsamości oraz wcześniej wypełnionego upoważnienia.