Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku HCV

Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku HCV

HCV to wirus odpowiedzialny za wywoływanie zapalenia wątroby typu C. Statystycznie występuje on w co czwartym z nas, a do zakażenia dochodzi głównie przez kontakt z krwią wcześniej zakażonej osoby. Niestety każdy z nas jest narażony na zakażenie wirusem…

Najczęstsze sytuacje w których dochodzi do zakażenia to: zabiegi medyczne, kosmetyczne, stomatologiczne, pobieranie i transfuzja krwi, robienie tatuażu, a sporadycznie także kontakty seksualne. WZW typu C posiada dwie formy: ostre zakażenie i zakażenie przewlekłe. Ostre zakażenie trwa przeważnie 6 miesięcy i jest o tyle niebezpieczne, że u większości pacjentów może przebiegać bezobjawowo. Jednak po czasie może przejść w stan przewlekły, a wtedy nieleczone ujawnia się po latach i często  prowadzi do marskości lub raka wątroby.

Pamiętajmy zatem, że ta niebezpieczna choroba, nazywana potocznie „cichą epidemią”, może dotknąć każdego. Cichy zabójca WZW C działa w ukryciu, a Twoja niewiedza utrzymuje go przy życiu. Szybko wykryte zakażenie jest całkowicie uleczalne, dlatego ważne jest, aby regularnie przeprowadzać badania krwi!

Zapraszamy Państwa na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku HCV (wirusowego zapalenia wątroby typu C)! Badania przeprowadzane są w naszej przychodni na warszawskiej Ochocie, w punkcie pobrań CM Przy Parku, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 11.00. W przypadku niepokojących wyników zapraszamy na wizytę do lekarza specjalisty przyjmującego w naszej placówce. Uprzejmie prosimy, aby na badanie zgłosić się z dowodem osobistym.

HCV plakat  CMP 729x1024 Bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku HCV

Promocja obowiązuje do 15 sierpnia 2015r.