Na wygląd oraz kondycję naszych włosów może mieć wpływ naprawdę wiele czynników. Największe znaczenie ma tutaj nasza dieta, stan zdrowia czy właśnie nasza pielęgnacja włosów. Jest to najważniejszy element zdrowych włosów. W tym artykule więc dowiesz się, jak zadbać o swoje włosy!

Wielu osobom wydaje się, że codzienna pielęgnacja włosów to tylko ich codziennie oczyszczanie, wysuszanie oraz czesanie. Jeżeli jednak chcemy mieć piękne, zadbane i zdrowe włosy powinniśmy skupić się na regularnym odżywianiu od środka ale i również na zewnątrz. Pamiętajmy jednak, że codzienna pielęgnacja będzie wyglądać inaczej u osób, które mają cienkie i delikatne włosy a inaczej u osób, które mają grube lub kręcone włosy. Nie opierajmy się więc na kosmetykach, które są uniwersalne. Dobierajmy je odpowiednio do naszych potrzeb a w ten sposób odpowiednio odżywimy nasze włosy i sprawimy, że wyglądać będą na świeższe.

Ogromną rolę gra tutaj codzienna pielęgnacja w domu. Nie powinniśmy zapominać jednak o wizycie raz na jakiś czas u profesjonalnego fryzjera. Jest to bardzo ważna czynność, szczególnie u osób, które często farbują, modelują czy prostują swoje włosy. Wszystkie te działania niszczą włosy, więc wymagają one bardzo dokładnej pielęgnacji.

Dbanie o włosy powinno się dostosowywać nie tylko do rodzaju włosa ale i również do długości włosów. Włosy dłuższe będą wymagały od nas dużo większego zaangażowania niż włosy krótkie.

Pielęgnacja włosów niskoporowatych

Takie włosy są uznawane za najzdrowszy typ włosów. Łuski tutaj są ze sobą ściśle ułożone. Są jednak one bardzo odporne na stylizacje. Nie układają się zbyt dobrze i mają problem z pochłanianiem wody. Daje to jednak pewne plusy, takie jak mniejsze narażenie na zniszczenia oraz nie oddają tak łatwo wartości odżywczych. Są one gładkie i lśniące. Nie puszą się ani nie elektryzują. Osoby z takimi włosami mają problem z namoczeniem ich, a po namoczeniu schną one dosyć długo. Przy codziennej pielęgnacji takich włosów powinniśmy unikać protein. Zdecydowanie sprawdza się tutaj kosmetyki lekkie i ziołowe.

Pielęgnacja włosów wysokoporowatych

Jak pewnie łatwo wywnioskować, włosy wysokoporowate są zupełnym przeciwieństwem włosów niskoporowatych. Bardzo łatwo chłoną wilgoć i chętnie oddają wszelkie składniki odżywcze. Można je bardzo łatwo zmoczyć, a wysychają one samodzielnie w dosłownie kilka minut. Charakteryzują się one bardzo słabą kondycją, są suche, zniszczone, puszą się oraz elektryzują. Jednak są proste w stylizowaniu czego pozazdrościć mogą osoby z włosami niskoporowatymi. Podczas codziennej pielęgnacji tych włosów warto pamiętać o regularnym dostarczaniu im emolientów (np. Olejki, gliceryna, mocznik). Zaleca się stosowanie emolientonów w formie maseczki lub odżywki.

Pielęgnacja włosów kręconych i falowanych

Nieodpowiednia pielęgnacja włosów kręconych czy falowanych może doprowadzić do przesuszenia i puszenia się takich włosów. Może również wystąpić problem włosów szorstkich i łamliwych. Dlatego codzienna pielęgnacja osób, które posiadają takie włosy powinna polegać na nawilżaniu i odbudowywaniu włókna włosowego. Powinniśmy również dodawać włosom blasku i witalności. Sprawdzą się więc tutaj kosmetyki o cięższej konsystencji. Posiadanie pięknych i świeżych włosów jednak nie jest taką łatwą sprawą. Ich pielęgnacja nie należy do najłatwiejszych na świecie i powinniśmy o nią zadbać jak najszybciej jeśli chcemy mieć zdrowe włosy. Dobieraj kosmetyki odpowiednio do potrzeb swoich włosów i regularnie dostarczaj im odpowiednich składników.

0 Comments

  1. malemisie.pl 7 września 2021 at 12:49

    O włosy ciężko jest dbać… Szczególnie jak ma się łamliwe i przerzedzone…

    Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *