ciąża - witaminy

Bianka

ciąża - witaminy

Post autor: Bianka »

Czy mi podpowiecie jakie witaminy poza kwasem foliowym powinna dostarczać do organizmu kobieta w ciąży? Siostra jest w początkah ciąży i chciała bym jak najwięcej się na ten temat dowiedzieć.

weronika

Re: ciąża - witaminy

Post autor: weronika »

Bardzo ważna jest dla kobiet min witamina E. Bogate źródła witaminy e to produkty pochodzenia roślinnego. Olej z kiełków pszenicy, olej szafranowy i słonecznikowy, migdały, orzechy i produkty pełnoziarniste. Niedobór tej witaminy objawia się min drażliwością, zmęczeniem itp.

rendy

Post autor: rendy »

W ciąży oczywiście bardzo ważne są witaminy no i badania kontrolne i nie tylko. Dlatego też sama zastanawiam się nad tym gdzie mogę wykonać badanie USG połówkowe. I tak jak szperałam w necie to natrafiłam na tę przychodnię neomedica/pl/oferta/badania-specjalistyczne/badania-prenatalne/usg-prenatalne-ii-trymestru-ciazy-polowkowe/ w której to mogę bez problemu wykonać takie badania prenatalne i nie tylko.

anya

Post autor: anya »

A czy wiecie może stany zapalne pochwy jak leczyć ? Bo, u mnie coś jakiś taki stan zapalny się zrobił? Nie wiem czy przez ciążę, czy co? Bo w sumie jeszcze nie miałam takich dolegliwości. Jaki preparat zastosować na coś takiego? Doradzicie? Czy lepiej iść do lekarza z tym?

Dorota

Post autor: Dorota »

W ciąży oczywiście bardzo ważne są witaminy no i badania kontrolne i nie tylko. Dlatego też sama zastanawiam się nad tym gdzie mogę wykonać badanie USG połówkowe.
A w którym tygodniu ciąży dokładnie wykonywałyście takie USG połówkowe? Z tego, co widziałam ostatnio na stronie internetowej mustela/pl/mustela-blog/20-tydzien-ciazy-kalendarz-ciazy, to takie badanie powinno się wykonać między 18 a 20 tygodniem ciąży. A jak to u Was wyglądało?

dzoan

Post autor: dzoan »

Hej, niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Wiele zmieni się w życiu moim i męża . Bardzo się cieszę, ale nie wie jak się przygotować, od czego zacząć. Przeglądając internet zauważyłam fajny blog http://rodzickontradziecko.pl/rodzic/zo ... y-dziecka/ , w którym wszystko jest opisane. Polecam poczytać.

klops

Post autor: klops »

W ciąży wiele kobiet boryka się z problemem suchości pochwy. Jeśli też masz taki problem to koniecznie porozmawiaj o nim z ginekologiem. Kup sobie też w aptece preparat nawilżający Vagisan w kremie lub globulkach. Mi bardzo pomógł, świetnie nawilża i natłuszcza.

karokarolina

Post autor: karokarolina »

W ciąży wiele kobiet jest ciekawych jakie procesy zachodzą w ich ciele oraz na jakim etapie rozwoju jest ich dziecko. Sama korzystałam ze strony https://www.mustela.pl/mustela-blog/kalendarz-ciazy dzięki której dowiedziałam się, co dzieje się z moim maluchem w poszczególnych tygodniach. Polecam poczytać :)

Kejti

Post autor: Kejti »

Nikt jeszcze nie wspomniał o witaminie E. Ona jest bardzo istotna dla zdrowia kobiet w ciąży i karmiących. Witamina E pozytywnie wpływa na cały organizm. Zapobiega stresowi oksydacyjnemu komórek. Eliminuje też wolne rodniki. Są na rynku suplementy jak ten https://evita.sklep.pl/pl/p/Naturalna-W ... a/23117386 w wygodnej formie tabletek. Myślę, że warto pomyśleć.

ODPOWIEDZ