Koszula z krótkim rękawem potrafi wzbudzać w ludziach naprawdę sporo kontrowersji. Jest ona przez jednych uwielbiana, jednak dla tych drugich to wcielenie wszystkiego co jest złe w modzie męskiej. Kiedy więc nosić koszulę z krótkim rękawem? Jaką koszule wybrać? I ostatecznie jak ją nosić? Tego dowiecie się czytając ten artykuł!

Hit czy kit?

Większość mężczyzn interesujących się męską elegancją nie uznaje koszul z krótkim rękawem. Uważają je za dziecinne oraz infantylne. Jest to jednak podejście zbyt surowe i kategoryczne. Dzieje się tak dlatego, że większość koszul dostępnych na rynku ma zaburzone proporcje. Powoduje to negatywne wpływanie na odbiór męskiej sylwetki. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie koszule z krótkim rękawem są złe!

Trzeba pamiętać, że większość koszul casualowych zostało zaprojektowanych w taki sposób, aby dobrze wyglądać na krótki rękaw. Nie są to więc skrócone wersje tradycyjnych koszul, a osobny pomysł. Nadają się one świetnie do codziennych stylizacji, a w lecie mogą zastąpić typowy t-shirt lub polówkę. Dobra koszula z krótkim rękawem powinna znaleźć się w każdej męskiej garderobie.

Jak rozpoznać dobrą koszulę?

Czym więc może się wyróżniać dobra koszula z krótkim rękawem? Jest ona przede wszystkim dobrze dopasowana do ciała i nie tworzy żadnych fałd. Powinna być ona również wykonana z matowego i nieformalnego materiału. Będzie on najczęściej kolorowy lub wzorzysty. Wpływ na takie koszule najczęściej mają oczywiście rękawki. Trzeba pamiętać o tym, żeby były one wąskie oraz żeby opinały one barki i zakrywały biceps. Rękawy sięgające do łokcia będą za długie.

Pamiętaj również, że na końcach rękawków powinny znajdować się mankiety, które zapobiegną powiewaniu tkaniny. Jeżeli wybierasz również koszulę, którą zamierzasz nosić wypuszczoną to zwróć uwagę na jej długość. Nie powinna ona sięgać do ud.

Koszula z krótkim rękawkiem do garnituru?

Jeśli wybierasz się na wesele lub ślub i nie wiesz jaką koszulę założyć, to już Ci podpowiadamy. Najlepszym wyborem tutaj będzie biała koszula garniturowa z długim rękawem. Powinno się ją nosić zawsze na takie okoliczności, nawet jak jest upał, a klimatyzacja na sali nie działa. Jest to formalne wydarzenie, które wymaga eleganckiego stroju. Nie warto kierować się tutaj swoją własną wygodą.

Przyjście w koszuli z krótkim rękawem jest wbrew zasadom męskiej elegancji i może to postawić Cię w złym świetle. Jeśli obawiasz się, że będzie Ci zbyt gorąco, to wybierz model z luźno tkanej tkaniny. Eleganckie koszule z obciętymi rękawami wyglądają śmiesznie, a rękawki powiewają niczym chorągiewka. Z pewnością nie doda Ci to szyku i elegancji. Warto również zainwestować w garnitur bez podszewki, który jest wykonany z przewiewnej wełny czesankowej.

Koszula z długim rękawem czy krótki?

Dla niezdecydowanych możemy zaproponować pewien kompromis. Sprawdzi się on najlepiej przy połączeniu stylu codziennego z elegancją. Jeśli szukasz komfortowej koszuli do noszenia na co dzień, załóż zwykłą koszulę z długimi rękawami i podwiń je. Dzięki temu zyskasz o wiele więcej swobody i zachowasz przy tym styl. Podwinięte rękawy prezentują się bardzo dobrze u mężczyzn. Pamiętaj tylko, żeby rozpiąć guzik koszuli i poprawnie zawinąć rękaw.

Podsumowując

Koszule z krótkim rękawkiem wcale nie są takie straszne, jak większość mężczyzn je opisuje. Przed zakupem takiej koszuli trzeba wybrać odpowiedni model, który będzie dopasowany do naszego ciała i będzie się prezentował po prostu dobrze. Dla niezdecydowanych nadal dostępna jest opcja kupienia koszuli z długim rękawem i podwijanie rękawków. Prezentuje się to również bardzo dobrze!

 

1 Comment

  1. gruzler.pl 27 lipca 2023 at 16:22

    Bardzo ciekawe porady. Na pewno z nich skorzystam.

    Reply

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *