Korektor pod oczy to kosmetyk, który pomaga skutecznie poradzić sobie z cieniami, workami, sińcami i opuchliznami. Są to codziennie zmory kobiet. Te nierówności sprawiają, że dodają im kilka dodatkowych lat, skóra wygląda na zmęczoną, pozbawioną blasku oraz świeżości. Po ten kosmetyk warto więc sięgnąć po słabo przespanej nocy, ciężkim tygodniu czy po całonocnej imprezie. Jest to sprzymierzeńca wielu kobiet w sytuacjach kryzysowych.

Zazwyczaj problemy te pojawiają się z wiekiem gdy skóra pod oczami zaczyna tracić swoją gęstość oraz elastyczność. Wtedy pojawiają się pierwsze zmarszczki. Kosmetolodzy potwierdzają, że pierwsze problemy pojawiają się tam, gdzie skóra jest najcieńsza – czyli w okolicach oczu. Jednak problemem jest nie tylko wiek. Z cieniami walczyć muszą również młode kobiety, które podatne są na stres czy często cierpią na bezsenność. Czasami nawet nie jest to zależne od wieku czy stresu – czasami jest to uwarunkowane genetycznie i nie pomogą tutaj żadne kremy.

Czy warto więc stosować korektor pod oczy? Kosmetolodzy uczulają, że tradycyjny podkład do twarzy nie działa pod oczami tak dobrze jak przystosowane do tego kosmetyki. Skóra wokół oczu jest bardzo wrażliwa i obciążanie jej kremem o zbyt bogatym składzie może wywołać negatywne skutki. Jaki więc dobrać korektor pod oczy?

Jaki więc dobrać korektor pod oczy?

Bardzo szeroki wybór korektorów pod oczy nie ułatwia dla nas zakupu takiego kosmetyka. Każda kobieta powinna oczywiście dobrać korektor pod swoje indywidualne wymagania. Inny korektor sprawdzi się u kobiet aktywnych, które spędzają dużo czasu ruszając się, a inny korektor sprawdzi się u kobiet pracujących w biurze. Dobór idealnego korektora opiera się na eksperymentowaniu. Tylko to pozwoli nam na znalezienie perfekcyjnego odcienia i konsystencji.

Bardzo dobrym pomysłem jest więc zakupy palety. W takiej palecie mamy dostępną dużą ilość kolorów co pozwoli nam na testy oraz eksperymenty. Dodatkowo takie kosmetyki posiadają kremową konsystencję więc są łatwe w aplikacji na skórę.

Rodzaje korektorów

Taki kosmetyk może mieć kilka rodzajów, te najpopularniejsze to:

  1. Korektor kamuflujący zasilenia – jest to kosmetyk o różowym lub łososiowym odcieniu, który jest przeciwstawny do koloru zasinień. Taki makijaż oka przy zasinieniach można wzbogacić jeszcze o korektor rozświetlający.
  2. Korektor kryjący pod oczy – jest to kosmetyk, który z pewnością poradzi sobie z zasinieniami a przy okazji rozświetli skórę oraz ukryje zmarszczki.
  3. Korektor rozświetlający pod oczy – najczęściej są one dostępne z specjalnym pędzelkiem do aplikacji. Nie ma on mocnego krycia jednak stosuje się go do podkreślenia oka.
  4. Korektor nawilżający pod oczy – jest to produkt przeznaczony do skóry dojrzałej. Nawadnia on skórę oraz odbija światło. Taki korektor może zastąpić przeciwstarzeniowy krem pod oczy. Mogą go stosować również osoby młode, które chcą zapewnić sobie ochronę przeciwstarzeniową.

Jak nakładać korektor pod oczy?

W przypadku korektorów pod oczy ważna jest nie tylko dobry dobór kosmetyku ale i również dobra aplikacja. Jak więc prawidłowo nakładać go pod oczy?

Technik jest naprawdę wiele, ponieważ można to robić za pomocą gąbki, pędzelków, palców. Każdy z tych sposobów da Ci inny efekt i sprawdzi się przy innych rodzajach kosmetyku. Najpopularniejszym sposobem jest oczywiście wklepywanie podkładu opuszkami palców. Taką technikę można bez problemu stosować przy lekkich preparatach. Gąbeczki czy pędzelki przydadzą się zaś do produktów dobrze kryjących.

Leave A Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *