Neurolog Warszawa – kiedy należy wybrać się na konsultację neurologiczną?

neurolog Warszawa

Neurologia to często zapominana przez pacjentów dziedzina medycyny, zajmująca się diagnozowaniem chorób układu nerwowego . Mało kto zdaje sobie sprawę, że takie dolegliwości jak chroniczne bóle głowy czy twarzy, niedowłady rąk, drętwienia, mrowienia, a nawet problemy z pamięcią, wynikają właśnie z zaburzeń neurologicznych i mogą być zapowiedzią poważnych chorób.

Jakie są wskazania do wizyty u neurologa?

Oprócz tych wymienionych powyżej, mogą to być bóle rąk, rwa kulszowa, ogólne osłabienie kończyn, tiki nerwowe, zawroty głowy, problemy z równowagą, zaburzenia smaku lub węchu czy zaburzenia mowy. Wskazaniem jest też podejrzenie takich chorób jak: udar mózgu, choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, stwardnienie rozsiane, padaczka lub porażenie mózgowe.

 

Jak wygląda wizyta u neurologa?

Zaczyna się od wywiadu lekarskiego, podczas którego lekarz prosi o opisanie objawów i ich częstotliwości. Pyta także o inne choroby pacjenta, przyjmowane leki oraz historię chorób występujących w rodzinie. Potem następuje badanie neurologiczne, którego charakter uzależniony jest od podejrzeń, co do choroby. Zestawy badań obejmują: nerwy głowy i szyi, zmysł smaku i węchu, odruchy bezwarunkowe, test koordynacji, wrażliwość na ciepło i zimno czy wrażliwość na drgania. Po szczegółowo przeprowadzonym badaniu, neurolog decyduje o skierowaniu na kolejne, te bardziej szczegółowe (np.: tomografię komputerową) lub przedstawia plan leczenia.

5. Neurolog5 300x169 Neurolog Warszawa   kiedy należy wybrać się na konsultację neurologiczną?

 

Jeśli zauważyłeś/aś u siebie niepokojące objawy i podejrzewasz, że mogą one wynikać z zaburzeń układu nerwowego, pomóc Ci może doświadczony neurolog. Warszawa, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 18 to adres naszej placówki na Ochocie, gdzie w każdy poniedziałek i każdą środę przyjmuje lekarz neurolog. Współpracujemy z dr Martyną Mes i dr Magdaleną Podbrożną. Zarejestruj się już dzisiaj!