Szczepienia

szczepienia w warszawie

Szczepienia są jedyną skuteczną formą ochrony przed chorobami zakaźnymi. Co więcej, najnowsze badania dowodzą, że nowoczesne szczepionki nie wywołują autyzmu, zaburzeń rozwoju i nie osłabiają układu odpornościowego.

W Polsce szczepienia obowiązkowe są realizowane zgodnie z przyjętym Programem Szczepień Ochronnych (tzw. kalendarzem szczepień) i obejmują szczepionki na choroby zakaźne groźne dla zdrowia i życia człowieka. Obecnie rodzice sami są zobowiązani do pilnowania terminów, a za unikanie szczepień dzieci do lat 18, grożą im kary pieniężne.

Natomiast szczepienia nieobowiązkowe, a co za tym idzie, nierefundowane przez NFZ, skierowane są zarówno do dzieci, jak i do dorosłych. Mają na celu przede wszystkim ochronę przed zabiegami operacyjnymi. Warto wykonywać je przed podróżami – urlopem w egzotycznych krajach lub przed delegacją na inny kontynent. Zalecane są także szczepienia wykonywane w celu zabezpieczenia przed skutkami kontaktu z meningo- i pneumokokami. Jedną z bardziej popularnych szczepionek nieobowiązkowych jest ta mająca chronić nas przed negatywnymi skutkami ukąszenia przez kleszcza.

Szukasz gabinetu wykonującego szczepienia w Warszawie? Szczepienia obowiązkowe i nieobowiązkowe realizuje nasza przychodnia. Warszawa to najbardziej zaludnione miasto Polski, dlatego mieszkając w stolicy, tym bardziej warto dodatkowo zaszczepić siebie i swoje dziecko, aby zminimalizować ryzyko zachorowania. Nie bagatelizujmy też żadnego obowiązkowego szczepienia. Warszawska placówka Centrum Medycznego Przy Parku posiada gabinet szczepień prowadzony przez wykwalifikowaną pielęgniarkę, który czynny jest od poniedziałku do piątku.