Jak zadbać o zdrowie przed i w trakcie wyjazdu na wakacje?

lekarz warszawa

Nie ma nic gorszego niż długo wyczekiwane wakacje przerwane przez dolegliwości zdrowotne. Nasze zdrowie jest najważniejsze i dlatego nie można go bagatelizować, a już na pewno nie na urlopie. Jak więc przygotować się do wyjazdu?

Apteczka i podstawowe leki

Przede wszystkim, niezależnie od wakacyjnej destynacji, zawsze należy mieć ze sobą apteczkę. Poza miejscem zamieszkania, dostęp do opieki medycznej może być utrudniony. Właśnie dlatego każda apteczka powinna zawierać przynajmniej podstawowe wyposażenie opatrunkowe (bandaże, plastry itp.) oraz leki na najpopularniejsze dolegliwości (bóle, gorączkę oraz dolegliwości żołądkowo-jelitowe). Pamiętajmy o środkach łagodzących poparzenia słoneczne i ukąszenia owadów. Jeśli na urlop wybieramy się z dziećmi, musimy dostosować zawartość apteczki również do ich potrzeb i znacznie poszerzyć jej asortyment.

Nie zapomnij o szczepieniach!

Planując wyjazd w tropiki, należy dowiedzieć się, jakie choroby zakaźne są charakterystyczne dla kraju do którego jedziemy oraz które szczepienia są tam obowiązkowe. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę – dla skutecznego działania szczepionek, zaleca się podanie ich około 6-8 tygodni przed wyjazdem. Wybór szczepień powinien rekomendować lekarz wyspecjalizowany w medycynie podróży.

Więcej informacji na ten temat przygotowań do wakacyjnych wyjazdów, w tym szczepień, można uzyskać w naszej placówce. Zapraszamy!